Kezdőlap » Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette
2026. június
hKscpsv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
BUDAPEST IDŐJÁRÁS
Bűnügy

Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette

A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség vádat emelt az ellen a 36 éves mozdonyvezető ellen, aki későn kezdte meg a fékezést, így veszélynek tette ki jegyvizsgáló kollegáját és az utasokat, utóbbiak közül többen meg is sérültek – közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi az általa vezetett vonattal 2024. december 2-án kora délután a Keleti pályaudvarra érkezett az 1. vágányon.

A beérkező járműszerelvények megengedett legnagyobb sebessége 15 kilométer per óra; a masiniszta figyelmetlen volt, és a szerelvény fékezését későn kezdte meg, így az úgynevezett ütközőbak előtt a szerelvény már nem tudott megállni, hanem körülbelül 9 kilométer per órával nekiütközött annak.

A vádlott így veszélyhelyzetbe hozta a vonaton tartózkodó jegyvizsgáló munkatárást és az utasokat – tették hozzá, azzal együtt, hogy az ütközés következtében a vonat három utasa is könnyebben sérült.

Az esemény a vasúti forgalomban zavart nem okozott, az ütközőbakban kár nem keletkezett, a mozdony viszont megsérült, a kár körülbelül félmillió forint volt.

A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség a vádlottat vasúti közlekedés gondatlan veszélyeztetésének vétségével vádolta meg vádiratában.

A kerületi ügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság – tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben – pénzbüntetést szabjon ki és határozott időre tiltsa el a férfit a vasúti járművezetéstől; a bíróság 390 ezer forint pénzbüntetést szabott ki, azonban nem tartotta szükségesnek a járművezetéstől eltiltást.

A végzéssel szemben a kerületi ügyészség a vádlott terhére tárgyalás tartását kérte, és a vasúti járművezetéstől eltiltás kiszabását is indítványozza – áll a közleményben.

2026. június 25.

(MTI)