Kezdőlap » 10 költői kérdést tett fel a Tajvani Ügyek Irodája a tajvani kormányzó párt antidemokratikus gyakorlata kapcsán
BUDAPEST IDŐJÁRÁS
Egyéb

10 költői kérdést tett fel a Tajvani Ügyek Irodája a tajvani kormányzó párt antidemokratikus gyakorlata kapcsán

December 15-én a kínai Államtanács Tajvani Ügyek Irodájának sajtóértekezletén az egyik tudósító azt kérdezte, hogy a szóvivőnek van-e megjegyzése Tang Feng – a tajvani Demokratikus Haladó Párt képviselője – által a tajvani demokráciával kapcsolatos ún. eredmények bemutatását illetően, mely az amerikai demokrácia-csúcstalálkozón hangzott el.

Ma Xiaoguang, az iroda szóvivője a következő 10 költői kérdéssel válaszolt:

Milyen demokrácia az, ahol elnyomják azokat, akik eltérő nézeteket vallanak és felosztják a tajvani társadalmat pártjuk saját érdeke miatt?

Milyen demokrácia az, ahol a választások előtt édes szavakat mondanak a választóknak, de utána minden ígéretüket figyelmen kívül hagyják?

Milyen demokrácia az, ahol pénzt váltanak hatalomra, és vesztegetnek személyes, illetve pártérdekből?

A Demokratikus Haladó Párt elnyomja a közvéleményt, és a közfelháborodást figyelmen kívül hagyva lezárta a CTI tévécsatornát. Miféle demokrácia ez?

Visszaél az adminisztratív, igazságügyi erőforrásokkal és elnyomja a két párt cserekapcsolatait, az egyesülést támogató pártokat és személyeket, valamint megfosztja a tajvani emberek kommunikációhoz és együttműködéshez való jogát a szárazföldi Kínával. Miféle demokrácia ez?

A külföldi szeparatista erőkkel és Kína-ellenes erőkkel összeáll „függetlenség” céljából, a tajvani emberek érdekeinek veszélyeztetése árán. Miféle demokrácia ez?

Hűséget tanúsít a külső Kína-ellenes erők iránt az ipari és ellátási lánc kérdésében, veszteséget okozva a tajvani vállalkozásoknak és Tajvan gazdasági jövőjének. Miféle demokrácia ez?

A hazugságokat igazságnak tekinti, mint Goebbels náci politikus – hamis információk felhasználásával manipulálja az embereket és ellenállásra lázít a szárazföldi Kínával szemben. Miféle demokrácia ez?

A szárazföldi Kína „katonai fenyegetése” nevében vásárol fegyvereket más országoktól a tajvani adófizetők pénzéből, miféle demokrácia ez?

A Demokratikus Haladó Párt nyíltan és burkoltan beavatkozott a hongkongi ügyekbe, mintha a demokrácia védelmezője lett volna, azzal a szándékkal, hogy több szavazatot nyerjen. Miféle demokrácia ez?

Ma Xiaoguang szóvivő kifejtette, hogy a Demokratikus Haladó Párt az ún. demokrácia-csúcstalálkozón való részvétele egy nagy vicc volt, amely ismét felfedte függetlenségre törekvő szándékát.

2021. december 15.

(China Media Group)

(x)